Recenzja zestawu Pranamat (z aktualnym kodem zniżkowym)

Aktualizacja: maj 27

Uwaga! Ten wpis powstał we współpracy z firmą PRANAMAT ECO. Wszystkie współprace są u mnie jasno oznaczone. Otrzymałam zestaw do przetestowania gdy byłam w trakcie poszukiwań maty do akupresury dla siebie :) Wiem jak wszyscy oceniają wpisy powstające we współpracy, ale starałam się uczciwie opisać swoje odczucia i wpływ zestawu na dolegliwości bólowe. Aktualny kod zniżkowy znajdziecie na samym końcu recenzji.


Tematy, które poruszam w tej recenzji:Po roku pandemii mam wrażenie, że spędziłam zdecydowanie za dużo czasu w pozycji siedzącej. Chociaż staram się ruszać jak najwięcej, chodzę na spacery, spontaniczna aktywność fizyczna czyli tzw. NEAT (non-exercise activity thermogenesis) z pewnością zmalała. W NEAT wlicza się wszystko: dobieganie na przystanek autobusu, pójście ze znajomymi na miasto, wbieganie po schodach żeby zdążyć na zajęcia - to wszystko i więcej zostało zredukowane do minimum bo dzięki przebywaniu w domu, pracy i nauce zdalnej redukujemy transmisję SARS-CoV-2. Niemniej jednak, mniejsza ilość ruchu, a dodatkowo stres, którego ostatnio miałam bardzo dużo, wpłynęły na częstsze migreny i uczucie bolesnej/spiętej szyi oraz górnej parti pleców stąd zdecydowałam przetestować matę do akupresury.


Maty do akupresuryZestaw, który otrzymałam od PRANAMAT ECO składa się z maty oraz poduszki. Oba produkty przyszły do mnie zapakowane jedynie w pudło kartonowe co uważam za plus, gdyż ważne jest dla mnie żeby firma, która reklamuje się byciem przyjaznym dla środowiska pilnowała takich kwestii.


Cena zestawów PRANAMAT ECO wynika między innymi z materiałów, z których zostały wykonane. Jestem przekonana, że znajdziesz tańsze podróbki takiego produktu (@aniamaluje nawet zrobiła takie porównanie), pytanie tylko czy są dla Ciebie bezpieczne? Bezpieczeństwo materiałów, które dotykają mojej skóry to kwestia niezwiązana z recenzją produktów tej firmy. Mówię to jako osoba, która cieszyła się z tanich i fajnych legginsów z aliexpress. Doczytałam jak zamawiając z aliexpress i kupując tanie zamienniki z produktów marnej jakości, szkodzę sobie i jak szkodzę w ten sposób planecie (również śladem węglowym - jak myślisz, jakim cudem dostawa jest za darmo?). Jeżeli sama lub sam chcesz doczytać więcej na ten temat, to bardzo fajną wyróżnioną relację na ten temat znajdziesz na IG @ubrania_do_oddania "Chiński 🤢" i pozostałe posty edukacyjne nt. jakości materiałów.


W przypadku PRANAMAT ECO:

  • Produkty są ręcznie tworzone w fabryce na terenie UE (e.g. etykiety pochodzą z Portugalii, hipoalergiczne barwniki z Niemiec, a włókno kokosowe jest produkowane w Polsce) [