Recenzja zestawu Pranamat

Aktualizacja: mar 19

Recenzja została powstała w wyniku współpracy z Pranamat.


Tematy, które poruszam w tej recenzji:


Po roku pandemii mam wrażenie, że spędziłam zdecydowanie za dużo czasu w pozycji siedzącej. Chociaż staram się ruszać jak najwięcej, chodzę na spacery, spontaniczna aktywność fizyczna czyli tzw. NEAT (non-exercise activity thermogenesis) z pewnością zmalała. W NEAT wlicza się wszystko: dobieganie na przystanek autobusu, pójście ze znajomymi na miasto, wbieganie po schodach żeby zdążyć na zajęcia - to wszystko i więcej zostało zredukowane do minimum bo dzięki przebywaniu w domu, pracy i nauce zdalnej redukujemy transmisję SARS-CoV-2. Niemniej jednak, mniejsza ilość ruchu, a dodatkowo stres, którego ostatnio miałam bardzo dużo, wpłynęły na częstsze migreny i uczucie bolesnej/spiętej szyi oraz górnej parti pleców stąd zdecydowałam przetestować matę do akupresury.


Maty do akupresuryZestaw, który otrzymałam od Pranamat ECO składa się z maty oraz poduszki. Oba produkty przyszły do mnie zapakowane jedynie w pudło kartonowe co uważam za plus, gdyż ważne jest dla mnie żeby firma, która reklamuje się byciem przyjaznym dla środowiska pilnowała takich kwestii.


Cena zestawów Pranamat ECO wynika między innymi z materiałów, z których zostały wykonane. Jestem przekonana, że znajdziesz tańsze podróbki takiego produktu (@aniamaluje nawet zrobiła takie porównanie), pytanie tylko czy są dla Ciebie bezpieczne? Bezpieczeństwo materiałów, które dotykają mojej skóry to kwestia niezwiązana z recenzją produktów tej firmy. Mówię to jako osoba, która cieszyła się z tanich i fajnych leginnsów z aliexpress, podczas gdy dzisiaj przestałam zupełnie zamawiać z tej strony. Doczytałam jak zamawiając z aliexpress i kupując tanie zamienniki z produktów marnej jakości, szkodzę sobie i jak szkodzę w ten sposób planecie. Jeżeli sama lub sam chcesz doczytać więcej na ten temat, to bardzo fajną wyróżnioną relację na ten temat znajdziesz na IG @ubrania_do_oddania "Chiński 🤢" i pozostałe posty edukacyjne nt. jakości materiałów.


W przypadku Pranamat ECO:

  • Produkty są ręcznie tworzone w fabryce na terenie UE (e.g. etykiety pochodzą z Portugalii, hipoalergiczne barwniki z Niemiec, a włókno kokosowe jest produkowane w Polsce) [źródło]

  • Maty i poduszki są wykonane z: włókna kokosowego, naturalnej bawełny, plastiku HIPS i lnu.


Pierwsze wrażenieMata jest wielkości 45 x 73 cm, poduszka 34 × 45 cm - obie robią bardzo dobre wrażenie porządnego produktu, który został starannie wykonany. Moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu produktu na żywo to zdziwienie jak ostre są wypustki na kwiatach lotosu. Tutaj zdecydowanie odradzam kupowania zamienników szczególnie z podejrzanych źródeł typu aliexpress, ponieważ można sobie na nich krzywdę. W macie Pranamat ECO włókno kokosowe sprawia, że przenosząc ciężar ciała małą powierzchnią na matę (np. stając stopami na macie), materiał się pod nami nie zapada, dzięki czemu nacisk układa się w równomierny sposób. Gdyby materiał zapadał się pod naciskiem, myślę że możnaby bez problemu nadziać na te wypustki robiąc sobie nimi krzywdę.Testowanie produktuW momencie pisania tej recenzji, testowałam produkt kilka tygodni. Podsumowując, moje wcześniejsze problemy to:

  • głównie: spięte, bojące mięśnie szyi i górnej parti pleców

  • dodatkowo: bóle głowy, migreny

Testując zestaw, liczyłam, że regularne użytkowanie zaadresuje przynajmniej główne problemy, czyli powód dla którego w ogóle zainteresowałam się matami do akupresury. Starałam codziennie położyć się na macie przynajmniej na 10-15 min, rano, po całym dniu pracy w pozycji siedzącej, lub po intensywnym wysiłku fizycznym.

Samo doświadczenie leżenia na zestawie jest interesujące. Po kilku razach bez problemu mogłam leżeć na zestawie i czytać notatki lub książkę. Położenie maty na krześle przy biurku również było ciekawym doświadczeniem, ale nie mogłam się skupić na nauce, więc głównie kładłam się na macie w celu odprężenia i chwili przerwy.Efekty używania zestawu Pranamat ECOZestaw zdecydowanie pomógł mi złagodzić napięcie odczuwane w danym momencie. Po leżeniu na macie czułam się bardziej rozluźniona, aczkolwiek gdy tylko zbyt długo siedziałam w jednej pozycji pochylona nad biurkiem, napięcie wracało. Mata i poduszka pomagały szybko pozbyć się tego napięcia stąd uważam, że zestaw spełnia swoje zadanie i obietnice producenta. Miałam również nieprzyjemność doświadczyć migreny podczas testowania zestawu. Takie migreny trwają u mnie kilka dni i bardzo ciężko się ich pozbyć za pomocą leków przeciwbólowych. Kładąc się na macie bolącą stroną, sensoryczne doświadczenie wbijających się wypustek faktycznie pozwoliło mi na chwilę zmróżyć oczy i odpocząć od bólu.PodsumowanieZdaję sobie sprawę ile kosztuje taki zestaw, dlatego postaram się podsumować moje wrażenia w taki sposób, w jaki chciałabym taką recenzję przeczytać u kogoś żeby móc podjąć decyzję z moim studenckim budżetem. Uważam, że zestaw jest obiektywnie dość drogi, ale wydaje się być warty swoich pieniędzy (warto skorzystać z obecnie trwającyh rabatów). Na cenę wpływa kilka czynników. Przede wszystkim zestaw od Pranamat ECO jest porządnie wykonany, wygląda jakby mógł przetrwać wiele wiele lat i jest zrobiony w etyczny sposób z bezpiecznych materiałów. Jego produkcja ma miejsce całkowicie w Unii Europejskiej. Pranamat ECO to również jedyna mata do akupresury, której skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych.


Poleciłabym szczerze taki zestaw każdemu kto jak ja ma dolegliwości bólowe np. odczuwa napięcie w plecach lub szyi lub/i potrzebuje ulgi od dyskomfortu. Mata do akupresury pozwala się przyjemnie pomasować takimi wypustkami, rozgrzewając ciało, co może stać się przyjemnym elementem codziennej rutyny. Sama zauważyłam, że wprowadzenie nawet 10-15 minutowego leżenia i masażu na macie sprawiło, że czekałam na ten element dnia po pracy (a czasem nawet z przyjemnością rozgrzewałam się na macie przed pracą przy wschodzie słońca). Mam nadzieję, że wyraziłam swoją opinię jasno oraz szczerze, dzięki czemu moja recenzja okaże się pomocna przy decyzji zakupu zestawu. Myślę, że każdy powinien sam się przekonać, czy Pranamat ECO mu pomoże. Po wypróbowaniu zestawu, postanowiłam, że zostanie już ze mną na stałe, ponieważ stał się on częścią mojej codziennej rutyny.

Marka Pranamat ECO świętuje w tym roku swoje 12-ste urodziny, w związku z tym ich produkty można nabyć po promocyjnej cenie do -30%. Regularna cena zestawu, który miałam okazję przetestować to 810 złotych. Po uwzględnieniu zniżki, jego cena to 567 złotych. Jak skorzystać z oferty specjalnej? Dostępna jest ona tutaj.

783 wyświetlenia5 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie