Nauka szybkiego pisania na klawiaturze (w wielu językach)

Aktualizacja: lut 6

Wiem, że słowo #produktywność wzbudza ostatnio skrajne emocje. Chciałam jednak podzielić się z Wami ciekawym pomysłem, który w realny sposób może zwiększyć naszą produktywność poprzez przyspieszenie, jak również ułatwienie pracy na laptopie (przy którym spędzamy większość naszego czasu).


Na typingclub natknęłam się już chwilę temu i pomyślałam, że podobnie jak z nauką szybkiego czytania, nauka szybkiego pisania na klawiaturze to dobra inwestycja w przyszłość. Dzięki takim umiejętnościom możemy faktycznie pracować wydajniej i produktywniej, a zatem zmniejszyć czas pracy na laptopie (i takie rozwiązania lubię najbardziej). Ja nie płaciłam za żadną subskrypcję i skorzystałam z darmowego kursu na tej stronie. Zanim przejdę dalej, od razu powiem, że na typingclub znajdziecie również kursy szybkiego pisania w innych językach np. francuskim, portugalskim, hiszpańskim, włoskim czy niemieckim co uważam, że jest bardzo przydatne. Nie zliczę ile razy miałam problem z niemieckim "y" 😜


Od razu również uprzedzę, że nie korzystałam z płatnych opcji, więc nie wiem czy się opłaca i czy warto. Opiszę jedynie moje doświadczenia z darmowego kursu :)Zaczęłam ćwiczyć około 1.5 miesiąca temu. Nie uważałam się za osobę piszącą powoli, ale przy szybkim pisaniu bez zerkania na klawiaturę zdarza mi się popełniać błędy. Moim celem było wyeliminowanie tych błędów i nauka poprawnego pisania (i układu rąk na klawiaturze), której przecież nikt nigdy nas nie uczył. Podczas kursu zdałam sobie sprawę jak bardzo nie wykorzystuję wszystkich palców i jak bardzo spowalnia to pisanie. Sama nauka szybkiego pisania na typingclub wygląda trochę jak gra i chociaż początkowo wydaje się banalna, z czasem wymagała ode mnie dużego wytężenia obu półkul :) Im więcej liter tym trudniejsza była walka ze złymi nawykami. Nie skończyłam uczyć się pisać szybciej, zostało mi jeszcze trochę poziomów do przejścia, ALE z pewnością mogę powiedzieć, że od razu zauważyłam poprawę w codziennym życiu.


Zamierzam kontynuować naukę i pracować nad lepszymi nawykami i szybszym pisaniem, myślę, że jeżeli jest to sposób, żeby mniej czasu spędzić na pracy (i wykonać ją szybciej) to warto w taką umiejętność zainwestować. Przez inwestycję mam na myśli oczywiście swój czas, gdyż sam kurs jest darmowy. Wiem, że istnieje sporo takich kursów, które przypominają nieco gry i nie wiem czy typingclub jest najlepszy. Nie mam porównania. Gdy zaczęłam uczyć się z typingclub nie miałam potrzeby szukać innego portalu ponieważ nie mam do niego żadnych zarzutów, była to dla mnie przyjemność/relaks i czułam się prawie jakbym grała w grę gdzie przechodzę na wyższe poziomy :)


Chętnie przeczytam czy typingclub (lub inne pokrewne platformy) sprawdziły się również u Was:)

551 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Instagram
  • LinkedIn

©2021 by medicine.italy (Anna Cykowska)