Jak zaoszczędzić - zniżki studenckie

W Anglii zniżki studenckie były ważnym elementem studiowania. Podczas freshers week (czyli pierwszy tydzień studiów) wszędzie rozdawano nam ulotki ze zniżkami, dostawaliśmy maile żeby zarejestrować się na studentbeans czy unidays. Apple i inne firmy ze sprzętem elektronicznym kusiły atrakcyjnymi zniżkami dla studentów. Banki biły się o studentów oferując bardzo atrakcyjne oferty (overdrafty do 3000 bez opłat, darmowe konta itd).


We Włoszech mam wrażenie, że zupełnie nie odczułam benefitów studenckiego statusu. Pamiętam, że przyzwyczajona do brytyjskich standardów, na początku we Włoszech niemal z automatu pytałam o zniżkę studentką co budziło skonsternowanie kasjerów_ek. Samo zakładanie konta było drogą przez mękę, nikt nie wiedział jak ogarnąć studentów na włoskim uniwersytecie, ale zza granicy*. Włoskie banki niestety w żadnym stopniu nie dorównują brytyjskim i oferta dla studentów była bardzo uboga (słaba obsługa, opłaty za przelewy, 2-5 dni roboczych na zrealizowanie przelewów, drogi debet).


Nie zmienia to faktu, że przyzwyczajona do atrakcyjnej oferty studenckiej w Wielkiej Brytanii, również we Włoszech, a teraz w Niemczech wiem, gdzie szukać atrakcyjnych zniżek dzięki czemu oszczędziłam sporo pieniędzy.


Portale, na których warto się zarejestrować: studentbeans, unidays - zniżki na tych portalach różnią się w zależności od kraju, ale często kupony dużych sieciówek można wykorzystywać bez względu na kraj :)

Dodatkowo, posiadacze karty ISIC (o której pisałam TUTAJ), mają dostęp do wielu atrakcyjnych zniżek w każdym kraju (omówię je poniżej).


Apple


We wrześniu skorzystałam z oferty edukacyjnej i zakupiłam Macbooka Pro za 1.141,63€ i do którego otrzymałam AirPods za darmo. Zarówno na Unidays jak i studentbeans można znaleźć zniżkę -10% na laptopy i iPady (poza ofertą edukacyjną we wrześniu).


Przykładowe zniżki ze Student Beans


10% na flixbus, 15% na happysocks, myprotein (do 60%+ 32% rabatu), 15% na sluchawki i flosniki marshalla, 10% na one plusa, 12.5% na yankee candles, 10-20% na Lenovo, 25% na logitech (z tej firmy mam myszkę i klawiaturę do iPada), do 31% na vodafone


Przykładowe zniżki z Unidays


-10% na microsoft, -11% monki, -10% Apple, -10% na canon, -15% na converse, -10% na dr. martens, do -20% na lenovo,


Przykładowe zniżki z kartą ISIC (dla każdego kraju Europy są inne, z każdej można skorzystać będąc posiadaczem takiej karty)


Flixbus -15%, audible +2 książki za free, mcfit zniżka, -20% w costa, zniżki do 20% na kursy języków (np profilingua), free IELTs practice, 1.222 EUR Rabatt auf Mater und MBA Programm + gratis iPad i wiele wiele innych (również lokalnych do muzeów)
* opisuje swoje doświadczenia. Jeżeli Twoje są inne, fajnie, ale to jest mój blog i dzielę się tutaj moimi przeżyciami :)

967 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Instagram
  • LinkedIn

©2021 by medicine.italy (Anna Cykowska)