Jak stworzyć CV w 5 sekund i czemu warto mieć LinkedIna

Mam wrażenie, że LinkedIn, to portal niezrozumiany. Wiele osób traktuje go jak naruszenie prywatności (pisanie gdzie i kiedy się pracowało), inni nie czują, że założenie kolejnego profilu na kolejnym portalu może przynieść jakąś korzyść. Ja o LinkedInie wiedziałam od dawna, jednak dopiero na studiach w Liverpoolu podeszłam do niego na poważnie. Na studiach miałam wiele zajęć, na których podkreślano jak ważne jest prowadzenie LinkedIna i zbieranie doświadczenia na bieżąco. LinkedIn to jest coś jakby CV w wersji online, gdzie dodatkowo możemy rozwijać sieć kontaktów.


Na studiach w Liverpoolu musiałam taki profil założyć obowiązkowo. Z biegiem lat stwierdzam, że LinkedIn to bardzo niedocenione narzędzie. Dzięki LinkedIn możecie:


 • W prosty sposób stworzyć swoje CV online bez bawienia się w różne pliki.

 • W prosty sposób uaktualniać swoje CV - wystarczy na bieżąco dopisywać nowe prace, kursy itd.

 • Potraktować swój profil jako dziennik osiągnięć - jest to również dodatkowa motywacja oraz miejsce w którym nic nie zginie. Czasami z biegiem lat, mniejsze sukcesy potrafią szybko wyparować z głowy, stare wersje plików często się gubią. LinkedIn rozwiązuje ten problem - każdy jeden sukces, każdą pracę, certyfikat, kurs możemy wrzucać na LinkedIna na bieżąco.

 • Mieć miejsce, które jest jak dziennik osiągnięć - jest to również dodatkowa motywacja oraz miejsce w którym nic nie zginie. Czasami z biegiem lat, mniejsze sukcesy potrafią szybko wyparować z głowy. Przez 5 lat studiów bardzo łatwo zapomnieć o ile ich nie zapiszemy, albo nie dodajemy ich do CV gdyż nie pasują do profilu pracy, którą obecnie wykonujemy. LinkedIn rozwiązuje ten problem - każdy jeden sukces, każdą pracę, certyfikat, kurs możemy wrzucić na LinkedIna,

 • Zwiększyć swoją wiarygodność. Przy pracy nad projektami wystarczy dodać osoby z którymi pracowaliśmy (o ile mają LinkedIna) i oficjalny profil instytucji/firmy itd.

 • Budować sieć kontaktów i swoją markę,

 • Szukać ofert pracy oraz wystawić swoje CV na potencjalne oferty pracy (dostałam w ten sposób 2 prace - ktoś mnie znalazł na LinkedInie i zaoferował pracę),

 • Przeglądać CV innych osób (inspirować się),

 • Znajdować osoby z którymi chcemy pracować, zobaczyć gdzie studiowali, jakie staże zrobili - to jest ważny element "pracy domowej" którą każdy powinien zrobić przed wysłaniem maila lub/i rozmową kwalifikacyjną,

 • Dzielić się informacją o nowej pracy, projekcje, firmie. .


Jak zrobić CV w 5 sekund


Kto musiał robić kilka osobnych CV do kilku branż, wie ile to zajmuje czasu. Do tego każde CV w kilku wersjach, które trzeba wrzucić na dysk online żeby mieć do nich dostęp z kilku urządzeń. LinkedIn w prosty sposób rozwiązuje ten problem tzn. możemy za pomocą kilku kliknięć wygenerować plik CV (w formacie .pdf) wybierając co ma się na nim znaleźć. W przypadku posiadania pokaźnego doświadczenia lub doświadczenia w kilku branżach, taka opcja może się okazać bardzo przydatna.O ile macie porządek na swoim LinkedInie i wszystko jest uaktualnione, to zrobienie CV zajmuje dokładnie 5 sekund. Wystarczy kliknąć na "More..." a następnie "Save to PDF". Gotowe! Opcja "build resume" pozwala edytować elementy, które pojawią się w pliku PDF.Mam nadzieję, że taki trik komuś się przyda:)


787 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 • Instagram
 • LinkedIn

©2021 by medicine.italy (Anna Cykowska)