Dowód osobisty psa czyli prawdopodobnie najważniejszy gadżet każdego psiarza

Post pisany we współpracy z SafePet #współpraca #recenzja

Jeżeli jesteś tu tylko po kod zniżkowy - przescrolluj na sam koniec wpisu :)


Jako, że ciągle podróżujemy, przeprowadzamy się z państwa do państwa, kwestia adresatki na wypadek gdyby Karmel zaginął jest dla mnie bardzo ważna. Zaczęłam podobnie jak większość (tak przypuszczam), czyli znalazłam najtańszą adresatkę na allegro, na co wydałam zawrotne 15 zł z przesyłką. Wybrałam adresatkę, która nie była metalowa żeby nie brzęczała. Po pierwszym spacerze połowa się odłamała. Później probowałam opcji ze zwijanym papierkiem i owszem, adresatka przetrwała dłużej, jednak swoim brzęczeniem denerwowała Karmela jak i mnie, a przecież jego słuch jest nieporównywalnie czulszy niż mój. Poza tym, podczas zabaw w wodzie musiałam odpinać adresatkę ponieważ przemakała.


Adresatki SafePet


Zupełnie przypadkiem natrafiłam na stronę SafePet, która oferuje coś na kształt mini psich dowodów osobistych, które mają służyć jako adresatki. Pomysł wydał mi się genialny - możliwość stworzenia takiego dowodu w dowolnym języku, adresatka jest z plastiku więc nie powinna brzęczeć, jest wodoodporna, a ponad to, można w łatwy sposób dodać dodatkowe informacje, które nie mieszczą się na standardowych adresatkach z allegro czy aliexpress. Przy okazji odkryłam, że jest to polska firma i postanowiłam nawiązać współpracę z SafePet żeby zrecenzować ich produkty. W ramach współpracy otrzymałam do przetestowania adresatki oraz dowód do portfela.


Adresatki zostały nieco zmodyfikowane na moją prośbę w związku z współpracą. Bardzo rzadko przebywamy w Polsce, więc język polski na adresatce niestety nie do końca by mi się przydał. Na zdjęciach zamazałam nr ID na adresatce, mój nr telefonu oraz informacje o nagrodzie z powodów bezpieczeństwa.


(Obroża @Hundo oraz @Psyjaciele. Szelki szyte na wymiar @Kynomaniacs )

Rozmiar i trwałość adresatek


Przed napisaniem recenzji, udało mi się przetestować przez 2 tyg adresatki w różnych, nieco ekstremalnych warunkach tzn. -15°C, lodowata woda, zabawy na śniegu i błoto.


Myślę, że największymi zaletami adresatek SafePet jest ich rozmiar oraz materiał z którego zostały wykonane. Rozmiar mniejszych adresatek to 4.1cm x 2.4 cm, większych 5.4 cm x 2.9 cm.


Ja wybrałam opcję mniejszego rozmiaru i był to bardzo trafny wybór. Jak widać na zdjęciu obok, szerokość adresatki idealnie pasuje do szerokości obroży. To ważna kwestia, ponieważ wszelkie brzęczące i obijające się przedmioty przeszkadzają psu, szczególnie podczas biegu, zabaw czy treningu. Wszelkie metalowe adresatki być może wyglądają ciekawie, ale są kompletnie niepraktyczne i irytujące dla czułego słuchu psa.Adresatki SafePet nie obijają się i nie brzęczą (w niektórych obrożach można dodatkowo schować adresatkę tak jak na zdjęciu). Są one tak małe, że w przypadku Karmela, nie widać ich nawet pod sierścią.Informacje na adresatce


Adresatkę można stworzyć dla jednego z 12 krajów z listy. Na samym "mini dowodzie" można dodać imię psa, rasę, płeć, telefon oraz datę urodzenia. Na drugiej stronie dowodu można dopisać informacje dodatkowe takie jak drugi nr telefonu, adres mailowy, informacje o nagrodzie dla znalazcy itd. W tych rubrykach można wpisać cokolwiek przyjdzie Wam do głowy np. informacja o chorobie psa, konieczności podania leków. Numer dowodu przypisuje psu profil na SafePet Online, na którym znajdują się informacje wpisane na dowodzie. Aby edytować profil online, trzeba dodatkowo wykupić taką opcję.


Dodatkowo SafePet zapewnia 365 dni gwarancji "bez zadawania pytań" jeśli identyfikator Twojego psa ulegnie uszkodzeniu, co wydaje się korzystną opcją jeżeli decydujemy się zainwestować w droższą adresatkę. Nowy zostanie wysłany po kosztach dostawy:)


Podsumowanie - kupić czy nie?


Uważam, że pomysł na taką adresatkę jest fantastyczny. Właściwie jedynym minusem (z punktu widzenia kupującego) jest cena 49 zł (kupując przez link podany niżej możecie dostać -10% rabatu) co przy zakupie kilku takich sztuk do szelek, obroży może zsumować się do większej kwoty. Uważam jednak, że ilość informacji na takiej adresatce, jej trwałość, rozmiar i korzyści, które płyną z takiego mini dowodu w przypadku zaginięcia psa są warte tej ceny, choć oczywiście jest to tylko moja prywatna opinia. Wolałabym nie martwić się czy adresatka nie zostanie uszkodzona, zamoczona (a tak stało się w przypadku tańszych rozwiązań) i podając informacje o nagrodzie wolę dodatkowo "zabezpieczyć się" na wypadek kradzieży. Co więcej format jest komfortowy dla psa, nie brzęczy, nie obija się. Osobiście, zdecydowałabym się na zakup i z pewnością dokupię takie adresatki dla moich dwóch psów, które mieszkają z rodzicami.


Kod zniżkowy dla moich czytelników


We współpracy z SafePet mam dla Was zniżkę -10%, którą otrzymacie klikając w TEN link. Po przejściu na stronę za jego pośrednictwem system automatycznie naliczy w koszyku 10% rabatu na wszystkie produkty SafePet. Miłych zakupów :)162 wyświetlenia0 komentarz
  • Instagram
  • LinkedIn

©2021 by medicine.italy (Anna Cykowska)