Darmowy certyfikat języka angielskiego

Certyfikaty kosztują, to żadna tajemnica. Koszty wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych i mówimy tutaj o samym certyfikacie, bez kursu, korepetycji, kosztów książek. Coś o tym wiem, ponieważ dobrych kilka lat temu sama zdawałam IELTS aplikując na studia w Anglii. Musiałam go zdawać dwa razy, ponieważ za pierwszym zjadł mnie stres na części ustnej. Niestety ważność IELTS wygasła po dwóch latach, więc po dwóch latach nie mogę się już takim certyfikatem posługiwać. Teoretycznie ukończenie studiów w Anglii powinno niejako zaświadczać o mojej znajomości języka angielskiego, ale zaskakująco często byłam również pytana o formalne zaświadczenie w postaci certyfikatu językowego.


Zaczęłam więc szukać innych możliwości np. CPE, ale koszt certyfikatu mnie zniechęcił. Natrafiłam z polecenia koleżanki na darmowy certyfikat języka angielskiego online EFSET. Aby otrzymać certyfikat trzeba przejść przez kilka zadań z rozumienia tekstu i słuchania.Oczywiście jakość takiego certyfikatu nie dorównuje normalnym certyfikatom ponieważ przede wszystkim brakuje części ustnej, która moim zdaniem jest zawsze najtrudniejsza. Myślę, że to dość jasne. Nie takie było jednak moje oczekiwanie, zależało mi jedynie na dodatku do CV, szybkim zaświadczeniu, że język angielski znam na bdb poziomie i w takim przypadku EFSET jest dobrym rozwiązaniem.


Nie ma problemu z dodaniem wyników certyfikatu na linkedIna. Certyfikat można załączyć w postaci linka.


Alternatywą, choć nie bezpłatną (ale rozpoznawaną przez instytucje) jest duolingo jeżeli ktoś szuka certyfikatu językowego online.1,140 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Instagram
  • LinkedIn

©2021 by medicine.italy (Anna Cykowska)