18030150202252673.jpg

Kilka słów o mnie

🇵🇱🇬🇧🇮🇹🇩🇪
Mam na imię Ania. Jestem z Krakowa, mam 26 lat. Wyjeżdżając na studia medyczne w 2017 roku postanowiłam założyć konto na instagramie @medicine.italy żeby podzielić się informacjami o studiach medycznych we Włoszech, które wtedy dla mnie były niedostępne (i być może wiedząc to co wiem teraz, podjęłabym inne decyzje). Wyjeżdżając na studia do UK, a potem do Włoch, niemal wszystko musiałam odkrywać sama. Bez znajomości, pomocy czy ułatwień. Organizowałam sobie staże i praktyki, wyjeżdzałam na konferencje i letnie szkoły utrzymując się praktycznie samodzielnie od wyjazdu z kraju po maturze. Myślę, że byłoby mi dużo łatwiej mając dostęp do takiej wiedzy jaką dzielę się z Wami. Z pewnością popełniłabym mniej błędów. 

Na blogu i instagramie zdecydowałam się podzielić tą wiedzą żeby Wam było łatwiej. Piszę o rzeczach, które sama chciałabym żeby ktoś mi powiedział. Wydaje mi się, że warto o tym pisać ponieważ każde kolejne praktyki, doświadczenie, odrzucona aplikacja, studia, państwo, język, kultura uczą i rozwijają. Poza tym uwielbiam dzielić się nauką i krytycznym myśleniem. Uważam, że to ważne by poruszać się w świecie przesytu informacji. 

Kilka faktów o mnie:
Skończyłam "zwykłe" publiczne liceum (VIII LO w Krakowie) i zdawałam maturę w języku polskim

Ukończyłam BSc Biological & Medical Sciences na University of Liverpool w Anglii
Aktualnie studiuję Medicine & Surgery na Università degli Studi di Torino (4 rok) 
W związku z zajęciami online, przeprowadziłam się do Niemiec żeby uczyć się nowego języka, pracować naukowo i robić praktyki w szpitalu. 

Nie wiem gdzie pojadę dalej, ale wiem jedynie, że nigdy nie przestanę się uczyć :) 


 

W mediach

Wywiad dla Ofemin

ReachaBlogger.pl

Medal w akcji „Informuj odpowiedzialnie”. Anna Cykowska (@medicine.italy) – Studentka medycyny. Dba o przepływ rzetelnych faktów w sieci na temat obecnej sytuacji i stara się trafiać przekazem do celebrytów, którzy karmią swoich followersów fałszywymi informacjami o epidemii.

Hello Zdrowie

Nigdzie nie było tak, że ludzi zostawiano na pewną śmierć w domu” – Anna Cykowska o koronawirusie we Włoszech

TVN24

Anna Cykowska, studentka medycyny z Turynu mówi, że "planowe operacje onkologiczne są odwoływane", bo nie ma już miejsca. - A komuś się wydaje, że musi sobie zrobić grilla, musi sobie zrobić imprezę. To jest niewymierzalna waga problemu. Jeżeli ludzie sobie nie zdadzą z tego sprawy, to naprawdę będzie bardzo źle i będzie gorzej niż we Włoszech. I to dużo szybciej - ocenia.

TOK FM

Kobieta.pl

"Od ciebie zależy życie innych osób. Od ciebie zależy czy w Polsce również będziemy mieć kolumny wojskowe wywożące ciała do kremacji, bo lokalne ośrodki nie będą nadążać. Od ciebie zależy w jakim kryzysie ekonomicznym znajdzie się państwo. Od ciebie zależy życie i zdrowie innej osoby, teraz bardziej niż kiedykolwiek. Bagatelizowanie obecnej sytuacji to skrajny przykład ignorancji, która tym razem naprawdę może skrzywdzić innych. - apeluje Anna Cykowska, Polka mieszkająca we Włoszech

An interview for The Unicorner